• اخبار

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان شهرضا

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان شهرضا
مراسم تجلیل از خبرنگاران روز شنبه بیست مردادماه به همت ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری شهرستان شهرضا و با همکاری برخی از دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی شهرستان شهرضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا:

مراسم تجلیل از خبرنگاران روز شنبه بیست مردادماه به همت ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری شهرستان شهرضا و با همکاری برخی از دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی شهرستان شهرضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

محمدعلی جعفری، معاون هنری و سینمایی ادارۀ کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان، در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانۀ این شهرستان، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را از مهم‌ترین خدمات در جوامع بشری دانست و تصریح کرد: روشنگری و تنویر افکار عمومی بهترین خدمتی است که یک انسان می‌تواند به سایر همنوعان خود کند  وی در ادامه آگاهی‌بخشی را از رسالت‌های انبیای الهی برشمرد و افزود: در جوامع بشری همواره کسانی بوده‌اند که با احساس مسئولیت در برابر تحولات آن، سعی کرده‌اند تا از انحراف و کج‌روی جلوگیری کنند.

معاون هنری و سینمایی ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه خبرنگاران در مسیر انبیا گام برمی‌دارند، تأکید کرد: ایجاد امید و نشاط در مردم و جلوگیری از ترویج روحیۀ یأس و ناامیدی در جامعه، مهمترین رسالت خبرنگاران است. جعفری با تأکید بر ضرورت اتخاذ رویکرد تخصصی در حوزۀ رسانه، خاطرنشان کرد: استفاده از دانش روزآمد و عدم استفاده از راهکارهای غیرتخصصی، باعث گرایش مردم به رسانه‌ها و بهبود عملکرد رسانه‌ها در جامعه می‌شود. وی افزود: اگر به خبرنگار احترام می‌گذاریم، باید به شغل و جایگاه آن در مناسبات اجتماعی هم توجه کنیم و برای ارتقاء سطح کمی و کیفی عملکرد رسانه‌ها تلاش کنیم.

معاون هنری و سینمایی ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: خبرنگاران نه تنها پل ارتباطی مردم و مسئولان بلکه واسطۀ بین اقشار و احزاب مختلف هم هستند و زمینۀ هم‌افزایی آنان را فراهم می‌کنند. جعفری با بیان اینکه خبرنگاران چشمان بیدار و گوش‌های شنوای جامعه هستند، گفت: آنان در هر شرایطی تلاش می‌کنند اوضاع را از آنچه هست بهتر کنند.

وی با اشاره به حضور خبرنگاران در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس خبرنگاران در خط مقدم بودند و با انتشار اخبار دفاع مقدس درس‌هایی از مقاومت را برای نسل جوان باقی گذاشتند. وی با بیان اینکه خبرنگاران مشاوران درست و امینی برای مسئولان هستند، اضافه کرد: دقت در دریافت و درک اخبار، تلاش در انتقال سریع و صداقت در بیان، مهمترین ویژگی‌های خبرنگاران است که کار آنها را به حرفه‌ای ویژه و در عین حال سخت تبدیل کرده است.

معاون هنری و سینمایی ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان  با بیان اینکه استان اصفهان بعد از تهران و خراسان رضوی بیشترین تعداد نشریات را دارد، اظهار کرد: شهرضا، یکی از باسابقه‌ترین شهرستان‌های استان اصفهان در حوزۀ مطبوعات و رسانه‌ها است تا جایی که قدمت فعالیت‌های رسانه‌ای و خبری در آن به بیش از ۸۰ سال می‌رسد.

در ادامه تنی چند از نمایندگان خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات دغدغه‌ها و مشکلات حرفۀ خود را بیان کردند و سپس جناب آقای علی‌اصغر رفیعی‌نژاد، فرماندار محترم شهرستان شهرضا، به ایراد سخن پرداختند. فرماندار شهرستان شهرضا اظهار داشت: کسی که حرفۀ خبرنگاری را به عنوان شغل خود انتخاب می‌کند، قطعا به مزایای مادی آن توجه ندارد، زیرا از طریق این حرفه نمی‌توان درآمد زیادی را کسب کرد. وی با بیان اینکه مشکلات زیادی در حوزۀ رسانه وجود دارد، تأکید کرد: اینکه حاضر نیستیم برای افزایش دانش و آگاهی هزینه بپرازیم، یک معضل فرهنگی است که بخشی از آسیب آن نیز گریبانگیر خبرنگاران و فعالان حوزۀ رسانه شده است.

رفیعی نژاد وقوع انقلاب اسلامی را زمینه‌ساز ایجاد فضای باز مطبوعاتی در جامعه دانست و افزود: اگر فعالیت خبرنگاران نبود، جنایت های داعش و القاعده و گروه‌های تروریستی در میانمار، قربانیان بیشتری می‌گرفت، اما قلم توانا و دوربین خبرنگاران از عمق بیشتر این فجایع جلوگیری کرد.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه پوشش خبری فعالیت‌های انجام شده در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید ماندگار باشد، تصریح کرد: مسئولان ادارات موظف هستند در این زمان با برگزاری نشست‌های خبری، به مردم بگویند انقلاب اسلامی چه دستاوردهایی داشته است. رفیعی نژاد ادامه داد: مسئولی که به بیت‌المال دست درازی می‌کند، دزدی است در لباس مسئول؛ خبرنگاران باید این افراد را رسوا کنند، اما در عین حال به مردم بگویید شمار مسئولان فاسد در مقایسه با مسئولان کارآمد و مؤمن، کمتر از انگشتان دست است.

وی امیدآفرینی را از رسالت‌های اصلی خبرنگاران دانست و افزود: برخی خودی‌ها بر طبل ناامیدی می‌کوبند و جوانان را نسبت به آینده نگران می‌کنند، این افراد با سست کردن بنیان‌های فکری نسل جوان، به کشور آسیب می‌زنند . فرماندر شهرضا با بیان اینکه خدمات دوران قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: افزایش چند برابری شمار باسوادان، فعالیت‌های عمرانی و تولید انرژی در حالی انجام شده که در ۴۰ سال گذشته کشور با جنگ و تحریم مواجه بوده است. رفیعی نژاد با بیان اینکه باید امید را به جامعه بازگردانیم، تأکید کرد: نباید به استناد سخنان رسانه‌های بیگانه یا خیانت تعداد انگشت‌شماری از مسئولان، همۀ ارزش‌ها را فراموش کنیم.

در پایان مراسم پیشکسوتان عرصۀ مطبوعات، رسانه و خبر شهرستان و نیز فعالان این عرصه و تنی چند از مسئولان روابط عمومی ادارات فعال در زمینۀ خبررسانی مورد تقدیر قرار گرفتند و هدایایی به رسم یادبود به آنان اهدا شد.


 

۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۷
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500